Co je to paměťová pěna?

Čo je to pamäťová pena a ako vznikla?

Čo je to pamäťová pena a ako vznikla?

Paměťová pěna sestává hlavně z polyuretanu a dalších chemikálií zvyšujících její viskozitu a hustotu.Pamäťová pěna s vyšší hostotou měkne v reakci na tělesné teplo a tak se dokáže lépe přizpůsobit Vašemu tělu.

Historie:

Paměťová pěna byla vyvinuta v roce 1966 pro použití na sedadlech a bezpečnostních pásech v kosmických lodích NASA.Pozdější komerializace pěny vedla k použití v zdravotnických prostředcích (například na sedačky invalidních vozíků), nebo i ve sportovních pomůckách, jako jsou vložky přileb pro americký fotbal.

nasa

Teprve v roce 1991 se vyrobila první pěna, která se použila jako matrac.V prvních letech se začala používat ve zdravotnictví jako podložka pro dlouhodobě ležící pacienty, díky čemuž věděli snížit riziko proleženin nebo gangrény.

Postupným rozšířením výroby a snižováním ceny se rozšířilo její použití i do komerční výroby matrací.

Matrace z paměťové pěny je obvykle hustší než jiné matrace, díky čemuž je více odolný a těžší.Matrace z paměťové pěny se často prodávají za vyšší ceny než tradiční matrace.Pamätová pěna použitá v matracích se běžně vyrábí v hustotě od méně než 24kg / m³ až po 128kg / m³.Štandardne se v matracích používá pěna 16-80kg / m³.

Paměťové pěny Sonnocel nové generace mají strukturu otevřených buněk, která reaguje na váhu a tělesné teplo uživatele, čímž napomáhá zmírňovat chronické bolesti páteře způsobené nesprávným držením těla.

I díky tomu dokáží naše matrace zvyšovat kvalitu života a pohodlí během spánku.

               ChrbátCZ

 

 

                                                                                                                                        Marta Ficková

                                                                                                                  špecialista zdravého spánku fmf-matrace.sk

Táto stránka používa cookies. Viac info